fbpx

Yöneticiler Doğru ve Hızlı Karar Almak için Neden Design Thinking Metodolojisini Kullanıyor?

design-thinking-temmuz-3
  1. Design Thinking workshoplarının kullanılan metodoloji sayesinde 2 ile 5 gün arasında sürelerde tamamlanabilmesi, aylarca süren proje toplantılarına kıyasla ekiplerin çok daha hızlı karar almalarını sağlıyor.
  2. Design Thinking workshoplarında kullanılan empathy mapping, affinity mapping, brain-dump gibi tekniklerle organizasyondaki farklı birimlerin çözüm fikirlerini birlikte geliştirmeleri, kurum içinde pozitif ve işbirliğine dayalı karar alma kültürünün oluşmasını sağlıyor.
  3. Design Thinking workshoplarında geliştirilen inovatif fikirlerin prototipler üzerinden ön değerlendirmesinin yapılabilmesi proje hedefleriyle ilgili en baştan doğru kararlar alınmasını sağlıyor.
  4. Design Thinking workshoplarında uygulanan yaratıcılık, farklı düşünme, doğru soruları sorma gibi sağ beyin yetkinliklerini tetikleyen pratikler fırsat ve ihtiyaçlarla ilgili içgörü bazlı daha etkili kararlar alınmasına yardımcı oluyor.
  5. Design Thinking workshoplarında ortaya çıkan fikirlerin şirket öncelikleri ve uygulanabilirlik kriterlerine göre önceliklendirilmesi ve konsept oluşturma teknikleriyle kavramsallaştırılması değeri yüksek fikirlerin kaybolmadan uygulamaya alınma kararlarının alınmasını sağlıyor.
"Kabul et"i tıklayarak, sitede gezinmeyi geliştirmek ve site kullanımını analiz etmek için çerezlerin cihazınızda depolanmasını kabul edersiniz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kabul et