fbpx

Yaratıcı Düşünme ve

Problem Çözme Teknikleri Eğitimi

Harvard ve MIT gibi önde gelen akademik kurumların önerdiği, dünyanın en yenilikçi şirketlerinde uygulanmakta olan

uluslararası tekniklerle yaratıcılık ve problem çözme yetkinliklerinizi geliştirin.

design thinking workshop photo 1
design thinking workshop photo 1
design thinking workshop photo 1
design thinking workshop photo 1

Eğitim İçeriği

Hepimizde var olan; ancak iş hayatındaki sol beyin odaklı çalışma kültürü nedeniyle körelen yaratıcılık yetkinliğini farklı düşünmeye (Thinking out of the Box) yönelik pratikler ile geliştirip; daha etkili kullanmayı öğrenin.

Projelerdeki ve günlük iş aktivitelerindeki sorun ve fırsatların ortak çalışma ve iş birliği ile nasıl daha etkili ve kolay ele alınabileceğini Artful Thinking pratikleri ile deneyimleyin.

Soyut iş ve teknoloji fikirleri kavramsallaşıp, belli bir konsepte dönüşmediği sürece ölçülebilir bir değer üretmemektedir. Görsel düşünmeye yönelik pratikler ile yenilikçi fikirlerin en etkin şekilde somutlanıp yenilikçi ürün ve servislere nasıl dönüştürülebileceğini deneyimleyin.

Every child is an artist. The problem is how to remain an artist once we grow up.

Pablo Picasso

İhtiyaçların ve sorunların yaratıcı fikirlere dönüşebilmesi için önce kök nedenlerin içgörüler (insights) şeklinde ortaya konması gerekmektedir. İçgörü geliştirme yetkinliklerinizi patern yakalamaya yönelik pratikler ile geliştirip; daha etkili kullanmayı öğrenin.

Kompleks sorunların çözümü için gerekli gözlem, doğru analiz ve rasyonel karar verme yetkinliklerinizi geliştirin.

Yaratıcı çözümler bulabilmenin ön koşulu sorun ve ihtiyaçların ortaya çıktığı koşulları ve büyük resmi net bir şekilde ortaya koyabilmektir. Bunun için gerekli bağlamsal düşünme yetkinliklerinizi pratikler ile geliştirin.

İş hayatında karşılaşılan “known – known”, “known – unknown” ve “unknown – unknown” durumlarının üçünde de yaratıcı bir çözüm geliştirebilmek için kullanmanız gereken doğru soruları sorma yetkinliğinizi Artful Thinking pratikleriyle geliştirin.

Eğitimlerimizden ve etkinliklerimizden haberdar olun!

"Kabul et"i tıklayarak, sitede gezinmeyi geliştirmek ve site kullanımını analiz etmek için çerezlerin cihazınızda depolanmasını kabul edersiniz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kabul et