fbpx

Publicis Groupe ile Yaratıcılık

AKSigorta Design Thinking Workshop 1

Dünyada reklamcılık sektörünün önde gelen gelen gruplarından Publicis Groupe ile gerçekleştirdiğimiz Design Thinking Workhsop’ta bang. Art Innovation Prix‘nin uluslararası olma yolculuğu üzerine çalıştık. Workshop’ta öncelikle ilgili personaların ihtiyaçlarından ve beklentilerinden yola çıkarak içgörüleri yakaladık. Daha sonra tüm içgörülere yönelik ayrı ayrı yaratıcı fikirler ürettik. Tanıtımdan yeni sanat eserlerine kadar bir çok alandan beslenen yeni fikirlerle ayrıldık.

Tüm workshop boyunca sağ beyin yetkinliklerimizi (yaratıcılık, empati kurma, patern yakalama…) geliştirmek adına sanattan faydalandık. Plastik sanatların (resim, heykel…) günümüz dijital çağında ilham vermek için yeterli olmadığı alanlarda “immersive” deneyimlerden beslendik. bang. Neuro projemiz ile VR, bang. Art Innovation Prix eserlerinden “Groutesque” ile AR teknolojilerini deneyimleyerek ilham aldık.

Sürecin devamında öncelikle tüm dünyada bu alanda çalışan gençlere, daha sonra dijital sanatlardan beslenen, ilham almak isteyen herkese faydalı olma hedefiyle ilerleyeceğiz.

"Kabul et"i tıklayarak, sitede gezinmeyi geliştirmek ve site kullanımını analiz etmek için çerezlerin cihazınızda depolanmasını kabul edersiniz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kabul et