fbpx

İnsan Odaklı İnovasyon: Sigortacılıkta Design Thinking

sigorta dünyası dergi 2

Sigorta Dünyası dergisi Eylül sayısında sigorta sektöründe insan odaklı yaklaşım olan Design Thinking hakkında konuştuk. Son zamanlarda ne gibi uygulamaların yapıldığını, kendi deneyimlerimizi aktardığımız yazının tamamını bayilerde bulabilirsiniz.

Sanatı iş ve teknoloji dünyasıyla bir araya getirerek, inovasyon kavramına derinlik kazandırmayı hedefleyen ArtBizTech, “design thinking-tasarım odaklı düşünme” metodolojisiyle sigortacılığa farklı bir perspektif öneriyor. İnovasyonun odağına insanı alan tasarım odaklı düşünme, sigorta şirketlerine kültürel bir değişim haritası sunuyor.

Sigorta sektörü pazardaki değişimler nedeniyle sürekli dinamik kalmak zorunda. Ancak bir yandan da iş süreçleri denetimindeki sıkılık ve hata riskine karşı alınan önlemlerdeki yoğunluk, çalışanlarda yeniliklere karşı istemsiz bir direnç oluşturuyor. İnovatif fikirlerin regülasyonlara takılarak uygulamaya geçirilememesi ise, kurum içinde motivasyon düşüklüğüne yol açabiliyor. Bu durumda yeni bir iş modeli, hizmet ya da ürün tasarlamak için aynı süreçleri tekrarlamak yerine, hızlıca ‘süreç iyileştirme’ operasyonları kurgulanarak verim elde etmeye çalışılıyor.

İşte bu noktada neler yapıldığıyla ilgili yeni iş yöntemlerini dinlemek üzere ArtBizTech’in kapısını çaldık. İş dünyasının daha yenilikçi ürün ve hizmetler geliştirmesine katkıda bulunan inovasyon danışmanlığı firması ArtBizTech, sunduğu Tasarım Odaklı Düşünme (Design Thinking) metodolojisiyle, sigortacılık sektörüne de destek veriyor.

ArBizTech, sigorta sektörüne özel olarak gerçekleştirdiği workshop’larda izlediği yöntemle daha fazla gencin sigortacılık çözümlerinden faydalanması adına da çalışmalar yapıyor. Yapılan çalışmalarla elde edilen içgörüler, sigorta hizmetlerinin her yaştan kullanıcıya hitap edebilmesi için yenilikçi çözümler sunuyor.

Sigorta Dünyası

sigorta dünyası
ArtBizTech
"Kabul et"i tıklayarak, sitede gezinmeyi geliştirmek ve site kullanımını analiz etmek için çerezlerin cihazınızda depolanmasını kabul edersiniz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kabul et