fbpx

İnovasyon Laboratuvarı Nasıl Olmalı?

 • Alan seçiminde takımınızın büyüklüğünü göz önüne alın
  İnovasyon laboratuvarlarında çalışanların rahat çalışabileceği ve düşünebileceği genişlikte bir alana ihtiyaçları vardır. Özellikle yaratıcılık ve farklı düşünme yetkinliklerini gerektiren inovatif olma süreci için çalışanlara özgürleştirici bir alan sunmak önemlidir.
 • Design thinking gibi projede kullanılacak metodolojilerin adım ve tekniklerinin rahatça uygulanıp takip edilebileceği uzun duvar ve / veya tahtalar edinin
  Uygulanan projenin tüm adımlarını tek bakışta görmek, özellikle kritik noktaları gözden kaçırmayı engelleyeceği ve ilerleyen aşamalarda hafızayı tazelemeye yardımcı olacağı için projenin verimliliğini arttıracaktır.
 • Ortak ve bireysel çalışma alanları oluşturun
  Projeler süresince takımlarınızın ortak ve bireysel çalışmalarını gerektirecek adımlar olacaktır. Bu adımların sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için hem ortak hem de bireysel çalışmaların yürütülebileceği alanlar yaratmalısınız. Ayrıca toplantı odalarına da yer vermeniz, çalışmanın verimini arttıracaktır.
 • Sosyalleşme alanları oluşturun
  İnovasyon takımlarının fikirlerini rahatça belirterek üzerlerinde tartışmaları gerekir. Birlikte çalışma dışında da zaman geçirebilmeleri, takım üyeleri arasındaki bağı kuvvetlendirir, birbirleri ile olan iletişimlerini arttırır. Bu iletişim projelerinize de yansıyacaktır. Oluşturacağınız sosyalleşme alanları, ihtiyaç duyulan paylaşımı yaratmanın en iyi yöntemlerinden biridir.
 • İlham verici ögeler yerleştirin
  Resim, zihin ve ruhun bütünleşmesiyle duygu ve düşünceleri ifade etmenin en etkili yoludur. Bu nedenle, sanat yapıtlarını anlama çabaları, inovasyon ekiplerinin görsel düşünme becerilerini geliştirir. Aristo’nun dediği gibi: “The soul never thinks without a picture.”
 • Duvar, mobilya ve dekorasyon için çalışanların enerjisini yüksek tutacak renk ve dokular seçin
  Renk ve dokuların, görsel uyarılar ile insan psikolojisinin üzerinde doğrudan etkisi vardır. Laboratuvarı oluştururken seçeceğiniz renk ve objeler çalışanlarınızın verimliliğini arttıracak yönde olmalı. Ayrıca takım üyelerine sunulacak bireyselleştirilebilecek alanlar ise kişinin kendi verimliliğini yükseltecektir.
 • Ve son olarak, ekibinizi sağ beyin yetkinlikleri de gelişmiş kişilerden oluşturun
  Ünlü sanatçı Marcel Duchamp “I don’t believe in art. I believe in artists” demiştir. Benzer şekilde şirketler, bu inovasyon projeleri tam beyin düşünme (hem sağ hem de sol beyin) becerileri olan ekipler tarafından uygulandığında gerçek potansiyeli açığa çıkarır.

 

Yaklaşan Eğitimlerimiz

Artful Thinking Workshop

8 Şubat, 13:00 – 17:00, Maslak, İstanbul
artful thinking workshop şubat

İnovatif fikirler geliştirmek için Artful Thinking bakış açısıyla yaratıcılığınızı harekete geçirin

Detaylı bilgi & Kayıt

Design Thinking Workshop

23 – 24 Şubat, Maslak, İstanbul
artful thinking workshop şubat

Design Thinking Metodolojisi ve Tekniklerini gerçek bir dijitalleşme vaka analizi ile uygulayarak öğrenin

Detaylı bilgi & Kayıt
"Kabul et"i tıklayarak, sitede gezinmeyi geliştirmek ve site kullanımını analiz etmek için çerezlerin cihazınızda depolanmasını kabul edersiniz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kabul et