fbpx

Design Thinking Metodolojisi ile Yenilikçi Fikirler Geliştirmek için 10 İpucu

  1. Design Thinking metodolojisi içerdiği tekniklerle yenilikçi / yaratıcı fikir oluşturma sürecini sistematik hale getirir.
  2. Design Thinking kullanmaya başladığınızda klasik yöntem olan fikir havuzu yönetimini de paralelde kullanmaya devam edebilirsiniz. Havuzda toplanan fikirlerin adreslediği sorun ve fırsat öbeklerini tespit edip, bu challenge’lara yönelik Design Thinking Workshop’ları düzenleyebilirsiniz.
  3. Design Thinking workshop’larda temel motivasyon fikri kimin bulduğu değil, bulunan fikirlerin iç ve dış müşterilerde yaratacağı heyecan ve memnuniyetin gözlemlenmesidir.
  4. Design Thinking, Lean ve Agile’a alternatif değil, tamamlayıcı bir metodolojidir. Design Thinking yaratıcı fikirlerin bulunmasına odaklanırken, Lean daha çok bu fikirlerin hangi kapsamda hayata geçirileceğine, Agile ise teknik olarak nasıl hayata geçirileceğine odaklanır.
  5. Design Thinking workshop’larda çıkan kavramsal fikir/çözüm prototipleri, IT ekiplerine iş birimlerinden taleplerin daha net bir şekilde aktarılmasını sağlar.
  6. Design Thinking workshop’larda katılımcıların empati, yaratıcı düşünme ve görsel düşünme gibi yetkinliklerini Picasso ve Dali gibi ünlü sanatçılardan ilham alan Artful Thinking (sanatsal düşünme) pratikleriyle harekete geçirebilirsiniz.
  7. Design Thinking insan odaklı bir metodolojidir. Design Thinking workshop’lara odaklanılan problem / fırsattan etkilenen müşteri ve çalışanları temsil eden grupları mutlaka dahil etmelisiniz.
  8. Design Thinking sadece bir metodoloji değil, aynı zamanda şirket kültürünün önemli bir unsurudur. Design Thinking sadece inovasyon ekipleri değil tüm organizasyonel birimlerce kendi alanlarında yenilikçi fikir ve çözüm geliştirmek için uygulanabilir.
  9. Design Thinking workshop’larında ekibin günlük işlerine ara verip tamamen workshop’da içgörü ve yaratıcı fikir geliştirmeye odaklanması çok önemlidir.
  10. Design Thinking workshopları ele alınan sorun / fırsatın niteliğine göre iki ya da beş gün gibi kısa sürelerde tamamlanabilir. Sürenin daha uzun olması daha fazla yenilikçi fikir geliştirileceği anlamına gelmez; aksine workshop katılımcılarının odaklarının dağılıp etkinliklerinin azalmasına neden olabilir.

 


Design Thinking Eğitim Tarihi: 23 – 24 Şubat 2017, 09:00 – 16:00

Design Thinking Eğitim Yeri: 42 Maslak A Kule, İstanbul / Türkiye

Design Thinking Eğitim Ücreti: 950 USD* + KDV/katılımcı (*USD/TL = 3,52)

Kayıt için bizimle iletişime geçebilir ya da linkteki formu doldurabilirsiniz.

"Kabul et"i tıklayarak, sitede gezinmeyi geliştirmek ve site kullanımını analiz etmek için çerezlerin cihazınızda depolanmasını kabul edersiniz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kabul et