fbpx

Design Thinking Eğitimi

ArtBizTech, eğitim katılımcılarının farklı öğrenme hedeflerine, zaman ve lokasyon kısıtlamalarına bağlı olarak, Design Thinking (Tasarım Odaklı Düşünme) eğitimlerini uzaktan ve fiziksel olarak farklı formatlarda sunuyor.

design thinking workshop page

Uzaktan, dijital kanallarla gerçekleştirdiğimiz bu eğitimde katılımcılar Design Thinking metodolojisini ve kullanılan teknikleri öğrenmektedir. Metodolojinin altı aşaması da konu anlatımı, sağ beyin yetkinliklerini tetikleyen pratikler ve vaka analizi döngüsü ile işlenerek içselleştirilmektedir. Eğitimde katılımcılar bir “challenge”ı (sorun / fırsat) ortaya çıkarmayı, hedef kitle analizi (research) yapmayı, içgörü (insight) belirlemeyi, yaratıcı fikir geliştirmeyi (ideation) ve belirlenen yenilikçi çözümleri prototipleyip, değerlendirmeyi eğitim boyunca uygulanan gerçek bir vaka analizi (case study) üzerinden öğrenmektedir.

design thinking workshop page

Uzaktan, dijital kanallarla gerçekleştireceğimiz bu eğitim kendi kurumlarında Design Thinking Workshop’larını fasilite etmek isteyen kişi ya da ekipler için oluşturulmuştur. Bu eğitim özellikle dönüşüm sürecinde olan kurumlarda yer alan Design Thinking ekiplerinin inovasyon ve Design Thinking çalışmalarını uluslararası yöntem ve pratiklerle daha verimli yürütmelerine destek olmaktadır.

Bu eğitime katılacak kişilerin Design Thinking metodolojisi hakkında belli seviyede bilgi sahibi olması beklenmektedir.

design thinking workshop page

  • Design Thinking metodolojisinin Google, Facebook ve Apple gibi en yenilikçi şirketlerde nasıl uygulandığını öğrenin.
  • Yenilikçi ürünlerin, hizmetlerin, alanların ve çözümlerin geliştirilmesinde kullanılan en etkili tasarım odaklı düşünme araçlarını ve tekniklerini öğrenin.
  • İnovasyonu teşvik etmek için Design Thinking, Lean ve Agile metodolojilerinin birlikte nasıl uygulanabileceğini öğrenin.
  • Harvard ve MIT gibi önde gelen akademik kurumların yaratıcılık, empati, farklı düşünme ve görsel düşünme gibi tasarım odaklı düşünme becerilerinin geliştirilmesi için önerdiği Artful Thinking (Sanatsal) düşünme yapısını geliştirin.
  • Gerçek bir vaka çalışması üzerine Design Thinking metodolojisi ve Artful Thinking düşünce yapısını uygulayarak yenilikçi fikirler ve çözümler üretin ve bunları prototipleyin

design thinking workshop page

Eğitimde katılımcılar Design Thinking metodolojisi ve tekniklerini kullanarak bir “challenge”ı (sorun / fırsat) ortaya çıkarmayı, iç / dış müşteri analizi (research) yapmayı, içgörü (insight) belirlemeyi, yaratıcı fikir geliştirmeyi (ideation) ve belirlenen yenilikçi çözümleri prototipleyip, değerlendirmeyi bir vaka (case study) üzerinden workshop formatında tamamen uygulamalı olarak öğrenmektedir.

Eğitimlerimizden ve etkinliklerimizden haberdar olun!

"Kabul et"i tıklayarak, sitede gezinmeyi geliştirmek ve site kullanımını analiz etmek için çerezlerin cihazınızda depolanmasını kabul edersiniz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kabul et