fbpx

Design Thinking Eğitimi (Nisan 2019)

AKSigorta Design Thinking Workshop 1

Yazılım, reklamcılık ve bankacılık sektörlerinden katılımcılarımızla gerçekleştirdiğimiz Nisan ayı Design Thinking eğitimini geride bıraktık. Sanatı temeline alıp, felsefeyle zenginleştirdiğimiz eğitimimizde katılımcılarımız, yaptıkları işlere yeni perspektiflerden bakabilmeyi öğrendiler.

Design Thinking bir metodoloji olmasına rağmen, önemli olan metodolojiyi ihtiyaçlara yönelik, doğru şekillerde kullanabilmektir. Bunun içinse Picasso’nun da dediği gibi “kuralları yıkmak için önce bilmek gerekir”. Eğitimlerimizde, Design Thinking kapsamında kullanılan araç, yöntem ve teknikleri bir vaka analizi üzerinden uygulamalı olarak işleyerek katılımcılarımızın, bu öğrenme sürecini içselleştirmelerini sağlıyoruz. İlgili sektörlerden örnekler ve yaşanmış hikayelerle anlatımımızı gerçekliyoruz.

Kurumunuza özel kapalı sınıf olarak da verdiğimiz eğitimlerimiz, katılımcılara balık tutmayı öğretiyor. Eğitim sonrasında kendi “challenge”larına yönelik Design Thinking Workshop’ları fasilite edebilecek donanıma gelen katılımcılarımızdan şimdiye kadar aldığımız geri bildirimler, kurumlarından diğer çalışanların da onlar için workshop düzenlemelerini istiyor olmaları yönünde.

"Kabul et"i tıklayarak, sitede gezinmeyi geliştirmek ve site kullanımını analiz etmek için çerezlerin cihazınızda depolanmasını kabul edersiniz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kabul et