fbpx

bang. Art Innovation Prix Sonuçları Açıklandı

ArtBizTech’in düzenlediği, sanat ve inovasyon dünyasını birleştiren bang. prix yarışmasının jürisi tarafından, sergide yer alacak 18 eser seçildi.

Oracle San Francisco Kıdemli Tasarım Direktörü Aylin Uysal, multimedya ve enstalasyon sanatçısı Ayşe Gül Süter,  Akbank Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, sanatçı ve NOHlab’ın kurucusu Candaş Şişman, İTÜ Bilgisayar Mühendisliği Robot İnsan Etkileşimi Uzmanı Doç. Dr. Hatice Köse, Koç Holding’in İnovasyondan Sorumlu Koordinatörü Murat Peksavaş, MIT Media Lab Araştırmacılarından Pınar Yanardağ ve sanatçı, akademisyen, tasarımcı ve müzisyen Selçuk Artut’un jüri üyeliğinde seçilen 18 eserin üretimine Türkiye’nin konularında önde gelen sanat, iş ve teknoloji uzmanları ve akademisyenlerinin mentorluğunda başlandı.

Bang. prix seçilen sanatçılar ve eserleri:

Ali Alsamarei Opt Art
Ayça Ceylan “Am I far from heaven?’’ 
Ayşe Hilal Ateş Babaanneme
Berk Yüksel Divine Geometry
Didem Toy – Esra Çomu Better Luck Next Time
Elif Esen – Neşe Topçuoğlu Bakterilerin Müziği
Ersin Öztürk Uzay Zaman
Gökçen Dilek Acay Mekanik Saç Heykeller
Hasan İlkan Cebeci Face to Back Project
Murat Can Kurşun Refleksiyon
Neriman Arslan Kronos
Oğuz Bal İçlek Sanat Projesi
Oğuz Bal- Merve Güzel Space Hackers
Osman Biçer – Abdurrahman Kurt Fesat Gözler
Özcan Saraç G20
Özgür Ballı AR 3D Sculptures
SM al Abdullah al Mamun Into a Different World
Umut Reyhanlı AF Loop Bandı

 

Günümüz inovasyon dünyasına ilham vermesini amaçladığımız sanat eserleri teknoloji unsurları kullanılarak üretim süreçlerini tamamlayacaklar. İlk sergi açılışı 25 Mayıs 2017 tarihinde 42 Maslak Art!SPACE Gallery, İstanbul’da gerçekleşecek.

 

"Kabul et"i tıklayarak, sitede gezinmeyi geliştirmek ve site kullanımını analiz etmek için çerezlerin cihazınızda depolanmasını kabul edersiniz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kabul et