fbpx

bang. Art Innovation Prix Sergi Açılışı

bang. Prix Açılış - 1

Sanat ve inovasyonu birleştiren bang. Art Innovation Prix sergisi 42 Maslak Art!SPACE Gallery’de izleyiciler, koleksiyonerler, galericiler, iş, teknoloji ve sanat dünyasıyla buluştu. 25 Mayıs’ta açılış daveti gerçekleşen sergi 3 Haziran’a kadar görülebilecek.

ArtBizTech tarafından sanattan ilham alan inovasyon projelerinin önünü açmak ve güzel sanatlar, mühendislik, tasarım, genetik gibi farklı disiplinlerden genç sanatçıların teknolojik ve bilimsel unsurlar içeren sanatsal üretimlerini desteklemek hedefiyle organize edilen bang. Art Innovation Prix sergisi (www.bangprix.org) 25 Mayıs Perşembe günü saat 19.00’da 42 Maslak Art!SPACE Gallery’de açıldı.

Serginin açılışına sanat, cemiyet ve iş hayatından çok sayıda kişi katıldı.

MIT Media Lab Araştırmacılarından Pınar Yanardağ, Oracle San Francisco Kıdemli Tasarım Direktörü Aylin Uysal, İTÜ Bilgisayar Mühendisliği Robot İnsan Etkileşimi Uzmanı Doç. Dr. Hatice Köse, Koç Holding İnovasyondan Sorumlu Koordinatörü Murat Peksavaş, Akbank Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, multimedya ve enstalasyon sanatçısı Ayşe Gül Süter, sanatçı ve NOHlab’ın kurucusu Candaş Şişman, sanatçı, akademisyen, tasarımcı ve müzisyen Selçuk Artut’un yer aldığı jüri tarafından seçilen on dört projenin izleyiciyle buluştuğu serginin küratörlüğünü Esra Özkan üstlendi.

Sergide veri sanatı, biyoloji sanatı, hibrid sanat ve yeni medya kategorilerinde; Ali Al Samarei – Andre Karge & Gökçen Dilek Açay – Ayşe Hilal Ateş – Berk Yüksel – Didem Toy & Esra Çomu – Elif Esen & Neşe Topcuoğlu – Ersin Öztürk – Hasan İlkan Cebeci – Merve Güzel & Oğuz Emre Bal – Murat Can Kurşun – Oğuz Emre Bal – Özcan Saraç – Özgür Ballı – SM Abdullah Al Mamun’un çalışmaları yer aldı.

"Kabul et"i tıklayarak, sitede gezinmeyi geliştirmek ve site kullanımını analiz etmek için çerezlerin cihazınızda depolanmasını kabul edersiniz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kabul et