bang. Art Innovation Prix 2018 Başvuruları Açılıyor

Design Thinking Semineri Ekim Ayı
bang. Art Innovation Prix 2018 Başvuruları 27 Kasım’da açılıyor. Kinetik Sanat, Veri Sanatı, Yeni Medya ve Biyo Sanat alanlarında çalışmaların kabul edileceği programın başvuruları 5 Ocak’ta sona erecek.
Bu yıl ikincisi düzenlenen bang. Art Innovation Prix 2018 başvuru sürecini başlatıyor. 2017’de on dört projenin seçilip sergilendiği program yeni döneminde farklı disiplinlerin buluşması ile inovatif projelerin görünür kılınması için oldukça yoğun bir hazırlık dönemine başlıyor.
Sanat ve teknolojinin bir araya geldiği yarışmanın 2018 jüri üyeleri arasında CERN ve Orta Doğu Teknik Üniversitesinde Yüksek Enerji Fiziği Grubunda devam eden Doç. Dr. Bilge Demirköz, FERKO İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Meriçten, çalışmalarını MGV, Harvard ve MIT ‘de devam eden biyo medikal mühendisi Prof. Dr. Mehmet Toner, tasarımcı, sanatçı ve araştırmacı Pınar Yoldaş, medya sanatçısı, yönetmen, araştırmacı Refik Anadol ve sanatçı Server Demirtaş MV Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Vargı yer alıyor. bang. Art Innovation Prix’in başvuruları 5 Ocak 2018 tarihine kadar register@bangprix.org adresinden online olarak yapılabilecektir.