fbpx

Artful Thinking Workshop (Mart) İlaç Sektöründen Katılımcılarla Gerçekleşti

Istanbul Maslak’taki Artbiztech Design Thinking Lab’de gerçekleştirdiğimiz Mart ayı Artful Thinking Workshop’umuzda ilaç sektörü ve tasarım dünyasından katılımcılarla sanatsal düşünme (artful thinking) kullanarak yaratıcı ve inovatif fikirler geliştirdik.

Harvard ve MIT gibi önde gelen akademik kurumların inovasyon, yaratıcılık ve yenilikçi fikir geliştirmek için önerdiği Artful Thinking (Sanatsal Düşünme) bakış açısını kazandırmayı ve inovatif çözümler oluşturma yetkinliğini vermeyi amaçlayan programımızda aşağıdaki içerikleri kapsadık.

 1. Metodolojik Öğrenme: Yaratıcı Bakış Açısı (Creative Mindset)
  Apple ve Google gibi yenilikçi firmalarda yaratıcı fikir geliştirme aşamasında kullanılan metodoloji ve teknikler ile başlayan workshop’ta, yaratıcı ve yenilikçi iş ve teknoloji fikirleri geliştirmekte fark yaratmanıza yardımcı olacak sağ beyin yetkinliklerinin önemini ve bu yetkinliklerin Artful Thinking ile nasıl geliştirilebileceğini anlattık.
  Design Thinking, Lean Startup ve Agile gibi yenilikçi ürün ve servis geliştirme metodolojilerinin etkinliğini artırmak için Artful Thinking perspektiflerinden nasıl yararlanabileceğimizden bahsettik.
 2. Geliştirme: Yaratıcılık & Esinlenme (Creativity & Inspiration)
  Interaktif Artful Thinking pratiklerini uygulayarak yaratıcılık ve diğer sağ beyin yetkinliklerimizi geliştirmek için çeşitli oyunlar oynadık.
  – Creative Thinking Game
  – Thinking Out of the Box Game
  – Pattern Recognition Game
  – Contextual Thinking Game
  – Strategic Thinking Game
  – Concretization & Abstraction Game
  – Visual Thinking Game
  – Critical Thinking Game
 3. Uygulama: Fikir Oluşturma (Ideation Sprint)
  Yaratıcılık & Esinlenme aşamasında geliştirilen yetkinlikleri kullanarak gerçek bir vaka analizine ilişkin ihtiyaç ve sorunlar üzerinden içgörüler (insights) belirleyip, yaratıcı çözüm fikirleri geliştirdik.
 4. Sürdürülebilirlik: Creators Lab
  Creators Lab, katılımcıların workshop’da edindikleri yaratıcılık ve diğer sağ beyin yetkinliklerini ArtBizTech projelerine destek vererek kalıcı ve sürdürülebilir kılmalarına olanak sağlayacaktır.

 

"Kabul et"i tıklayarak, sitede gezinmeyi geliştirmek ve site kullanımını analiz etmek için çerezlerin cihazınızda depolanmasını kabul edersiniz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kabul et