fbpx

Art & Innovation Talks: Dijitalleşme ve Sanat

art-innovation-talks-dijitalleşme-ve-sanat-1

İçinde bulunduğumuz dijital dönem bize dünün ve bugünün farklılarını gösterirken yarının geleceğini de tasarlıyor. Bu bağlamda, ArtBizTech olarak Farklı disiplinlerdeki sanatçılar ile iş ve teknoloji alanında inovasyon çalışmaları yapan firmaları bir araya getirerek, sanat ve inovasyon dünyalarının birbirlerinden nasıl beslendikleri ve beslenebilecekleri konusunda fikir ve ilham vermeyi amaçlayan Art & Innovation Talks etkinlik serimiz bu ay “Dijitalleşme ve Sanat” temasıyla katılımcılarla buluştuk.

Sanatta ve iş dünyasında dijitalleşmenin nasıl ele alındığını tartıştığımız bu buluşmada dijital dönemin içerisinde şirketler nasıl stratejiler üretiyor, sanatsal ifadeler dijital olarak nasıl fark yaratıyor sorularına yanıtlar aradık.

art-innovation-talks-dijitalleşme-ve-sanat-2

 

Konuşmacılar, Google Türkiye Sektör Yöneticisi Seçkin Tokgöz , Ouchhh Yeni Medya Ajansı Kurucusu Ferdi AlıcıSofttech İnovasyon Müdürü Umut Esen ve Artbiztech Yönetici Ortaklarından Emrah Yayıcı sanat ve iş dünyasında dijitalleşmeyi kendi alanlarında nasıl ele aldıklarından bahsettikleri sunumlarının ardından, etkinlik moderatör Özge Çokgezen‘in ve katılımcıların soruları üzerinden interaktif bir şekilde devam etti.

Google Türkiye Sektör Yöneticisi Seçkin Tokgöz, Google’ın sanat ve dijitalleşme arasındaki bağı nasıl ele aldığını ve dijitalleşme alanında gerçekleştirdikleri global çalışmaları anlattı. Tokgöz’den sonra sahneye çıkan Ouchhh Yeni Medya Ajansı Kurucusu ve Yöneticisi Ferdi Alıcı yeni medya alanında dünya çapında imza attıkları dijital sanat ve enstalasyon çalışmalarını anlattı. Softtech İnovasyon Müdürü Umut Esen, SoftTech ve Türkiye İş Bankası olarak dijitalleşmeyi nasıl ele aldıklarından ve yaratıcılık ve farklı düşünme gibi sağ beyin yetkinliklerini geliştirmek için sanattan nasıl ilham aldıklarını katılımcılarla paylaştı.

art-innovation-talks-dijitalleşme-ve-sanat-3

 

ArtBiztech yönetici ortaklarından Emrah Yayıcı ise Apple, Google, Facebook gibi dünyanın dijitalleşme alanındaki en başarılı şirketlerinin Design Thinking metodolojisini ve Artful Thinking (sanatsal düşünme) yaklaşımını nasıl uyguladıklarını aktardı. Yayıcı Bauhaus okulunda sanat, mühendislik ve tasarımın nasıl biraraya geldiğini ve ArtBizTech olarak bang. Art Innovation Prix ile dijital çağda Bauhaus ekolünü oluşturmaya yönelik çalışmalarını aktardı.

Modaretör Özge Çokgezen ve katılımcıların soruları üzerinden interaktif olarak ilerleyen ikinci oturumda ise blockchain, yapay zeka, big data ve IoT gibi en son dijital teknolojilerin iş ve günlük hayatımıza adaptasyon süreçleri tartışıldı.

 

art-innovation-talks-dijitalleşme-ve-sanat-5

"Kabul et"i tıklayarak, sitede gezinmeyi geliştirmek ve site kullanımını analiz etmek için çerezlerin cihazınızda depolanmasını kabul edersiniz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kabul et