fbpx

Aralık Ayı Design Thinking Eğitimi

AKSigorta Design Thinking Workshop 1

Aralık ayı Design Thinking Eğitimimizi Fibabanka, Vakıf Bank, ACM Agile, Fide Okulları ve Horoz Lojistik’ten katılımcılarımızla iki gün boyunca uygulamalı olarak gerçekleştirdik. Her aşamanın konu anlatımı sonrasında ilgili Artful Thinking pratiklerini yaparak katılımcılarımızla birlikte sağ beyin yetkinliklerimizi geliştirdik. Örneğin; “interpretation” aşamasında çıkan içgörüler arasındaki paternleri ortaya çıkarmak için “Pattern Recognition” pratiğimizi uyguladık. Bu pratikte sanat akımlarının belli başlı özelliklerini tablolar üzerinden kısaca anlatarak, sonrasında katılımcılarımıza gösterdiğimiz tabloların hangi akıma ait olduklarını sorduk.

Ödüllü nöropsikiyatrist Eric Kandel’in de ifade ettiği gibi, karşımıza çıkan problemlerin beynimizde tetiklediği nöronlar ile bir sanat eserine bakarken tetiklenen nöronlar paralellik gösteriyor. Bu sebeple, metodolojinin her aşamasında ihtiyaç duyulan sağ beyin yetkinlikleri için uygun olan Artful Thinking pratiklerini uyguluyoruz. Bu sayede beyindeki ilgili nöronları tetikliyoruz. Sonrasında ise katılımcılar aktifleşen o nöronları metodolojinin ilgili aşamasında kullanıyorlar.

Her aşamada konu anlatımı ve Artful Thinking pratiğinden sonra ise katılımcılarımız, dijitalleşmeyi konu alan vaka analizinin ilgili bölümünü çözdü. Tetiklenen sağ beyin yetkinlikleri sayesinde içgörüleri tespit edip yaratıcı ve yenilikçi fikirler geliştiren ekipler, ikinci günün sonunda önceliklendirilen fikirleri kavramsallaştırıp prototipledi.

Design Thinking ile ilgili “best practice”leri de aktardığımız eğitimimizde iki gün boyunca katılımcılarımızla yeni teknolojiler, servisler, ürünler ve iş modelleri üzerine de konuştuk.

"Kabul et"i tıklayarak, sitede gezinmeyi geliştirmek ve site kullanımını analiz etmek için çerezlerin cihazınızda depolanmasını kabul edersiniz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kabul et